DA Jakubek - Duszpasterz
Written by Paweł
Sunday, 28 December 2008 18:16

Poprzedni duszpasterze akademiccy:

Od lipca 2010 do czerwca 2013, duszpasterzem akademickim był wikariusz parafii archikatedralnej Ks. Wojciech Ulasiński.
Święcenia kapłańskie otrzymał w 2006 roku. Wcześniej odbył praktykę diakonatu w parafii św. Michała w Gdyni-Chyloni. Następnie był wikariuszem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim.
Od lipca 2013 roku jest wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie.

Od lipca 2011 do czerwca 2012 do opieki nad Duszpasterstwem Akademickim, dołączył Ks. Waldemar Waluk.
Był święcony w roku 2006 przez Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego. Na początku pracował w parafii p.w. św. s. Faustyny Kowalskiej na Rotmance pod Pruszczem Gdańskim, później św. Urszuli Ledóchowskiej na Chełmie. Obecnie pełni funkcję notariusza w Kurii Gdańskiej oraz jest pomocą duszpasterską w naszej archikatedralnej parafii p.w. Trójcy Świętej.
 Od października 2008 do lipca 2010 duszpasterzem DA był
Ks.
Jarosław Hinc.
 Ksiądz Jarosław uzyskał święcenia kapłańskie w 1996 roku. Do roku 2005 pracował jako wikariusz w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance.
Od sierpnia 2005 roku był wikariuszem w Archikatedrze w Oliwie, natomiast od lipca 2010 jest wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczecia NMP w Baninie.

Wcześniej duszpasterzem wspólnoty był Ks. Krzysztof Masiulanis, zwany Maślakiem.
Ksiądz Krzysztof został wyświęcony w 1988 roku.
Pracował jako wikariusz i duszpasterz studentów przy Bazylice NMP w Gdańsku do 1991, kiedy wyjechał na studia z liturgiki do Rzymu i Padwy.
Od 1997 do 2005 prowadził sopockie duszpasterstwo akademickie. Obecnie jest proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu.